סכרת

מחלה כרונית של חילוף חומרים הקשור בפחמימות.

כיום מתרבות העדויות לכך שקשרי הגומלין בין סכרת למחלת חניכיים הם דו-סטריים. מחקר באוניברסיטת מדינת ניו יורק שנעשה בקרב חולי סכרת הראה כי טיפול במחלת חניכיים הפחית במידה ניכרת את רמות הסוכר בדמם ואת הצורך בתרופות לאיזון הסוכר. ההשערה היא שהחיידקים של החניכיים המודלקים חודרים לדם, מגבירים את העמידות לאינסולין וכך מעלים את רמת הסוכר בדם. מצ"ב מאמר בנושא.

אתרים מומלצים מהעולם הקשורים לסכרת.


קינמון מגדיל את יעילות האינסולין על ידי הקטנת התנגודת לאינסולין. החומר הפעיל הוא MHCP – שהוא פוליפנול. בזכותו הקינמון מגדיל את כושרם של תאי שומן להגיב לאינסולין ולהגדיל את מטבוליזם הגלוקוז שלהם פי 20. דרושים מחקרים נוספים בנושא.

מתכון: אפשר להשתמש ברבע כפית עד כפית ליום בתוך מיץ אשכולית או רעיון אחר. 

זרעי כמון (CUMINUM) מומלצים גם הם.

לכמון תכונות נגד סכרת, וירוסים וחיידקים. להוסיף ביד נדיבה לתוך הסלטים, המרקים, התבשילים, ומנות אחרות.

ריחן (בזיל, בזיליקום, OCIMUM SANCTUM) מוריד רמות סוכר, חלבונים מסוכרים ושומנים בדם.
מכיל חומר נוגד חמצון (אנטי אוקסידנט) המגן בין השאר על תאי ביתא שבלבלב.
להוסיף לסלטים ביד נדיבה.

שום טרי מגביר ייצור של כדוריות דם לבנות ובכך מביא לחיזוק המערכת החיסונית. כמו כן, מסייע לסילוק גלוקוז מן הדם וכתוצאה מכך מביא לירידה של רמות הסוכר.

ג'ינסנג מגביר רמת האנרגיה בגוף, מוכר כתורם בהורדה של כמות הסוכר ושומנים בדם. מוריד רמות המוגלובין מסוכרר. משפר מצב רוח. ג'ינסנג קוראני, משפר את פעילות המוח וגורם לערנות. יש לו השפעה מעוררת וממריצה למערכת העצבים והנשימה.

מינון 100 – 200 מ"ג ליום.

אזהרה: לא מומלץ לשימוש לבעלי לחץ דם גבוה.

תה ירוק (קמיליה סינית, SINENCIS CAMELIA) הוא בעל יכולת אנטי סרטנית ונוגדת חמצון חזקה במיוחד, מניעת היווצרות תאים מסרטנים ומוטציות גנטיות כתוצאה מעישון. מפחית כולסטרול ומונע חמצונו.

שֶינָן (שן ארי) - TARAXACUM OFF -  משפר את תפקוד הכבד, מסייע בטיהור הכבד מרעלים, משפר את חילוף החומרים, תפקודי לבלב, טחול וזרימת המרה. מסייע בהפחתת כולסטרול, מקל על דלקות כבד ועצירות.

הצמח גדילן מצוי - SILYBUM MARIANUM מסלק רעלים מהגוף, מטהר דם, שומר על תפקוד תקין של הכבד ועל חילוף חומרים מאוזן. החומר הפעיל הוא סילימרין, משפר את תפקודי הכבד. לכבד יש תפקיד חשוב בקיום רמה נאותה של גלוקוז בדם. מוריד את רמת הגלוקוז בצום ומוריד את התנגודת לאינסולין.

התחברו אלינו בפייסבוק