כרום

מחסור בכרום הוא אחת הסיבות להתפתחות סכרת מסוג 2. הכרום מכונה גם גורם הסבילות לסוכר: GTF. כי לכרום תפקיד מפתח בכניסת הסוכר, וגם חומצות אמיניות לתאים.

האם יש מגבלות לשימוש בכרום?

כאשר מתחילים להשתמש בכרומיום פיקולינאט (רצוי עם תוספת וונדיום), בעיקר ובמיוחד בסכרת מסוג 1, חייבים לפעול בזהירות, מאחר וההשפעות שלו על הצורך באינסולין, הינן משמעותיות מאוד.

מינון גבוה עלול להוריד את הסוכר, אל מתחת לנורמה. מתחילים במינון של 200 מק"ג ועוקבים. ערכי הסוכר בדם חייבים להיות תחת השגחה זהירה, כמו גם התוספים המתאימים לאינסולין ו/או לתרופות נוספות. אחרת, עלולה להופיע תגובה מסוכנת לאינסולין, שהיא היפוגליקמיה, כלומר נפילת סוכר, שמשמעותה מעט מאוד גלוקוז בדם.

מדוע כרום שומר מפני התפתחות סכרת מסוג 2 ?

הצורה של מולקולה יחידה של אינסולין, חשובה ליעילותו. אז האינסולין יכול להעביר בקלות גלוקוז אל תוך התאים, במקומות בהם הוא נחוץ. ללא כרומיום, מולקולות האינסולין מעוותות את צורתן, ואינן יכולות עוד לשמש כמערכת הובלה יעילה עבור הגלוקוז.

ללא מערכת הובלה יעילה, נבנה הגלוקוז בתוך מערכת הדם, ובכך מתחילה תגובת שרשרת, נגרם סיכרור של חלבונים, אנזימים והמוגלובין. תהליך המוגבר ככל שעולה רמת הסוכר בדם, אשר בסופו של דבר, מובילה לסכרת. מחסור בכרום הוא אחת הסיבות להתפתחות סכרת מסוג 2.

התחברו אלינו בפייסבוק