יסודות קורט

יסודות שהגוף זקוק להם בכמויות קטנות: כמו מוליבדן, נחושת (בניגוד לסידן ומגנזיום, שהם חומרי בניין שהגוף צריך מהם כמות גדולה יותר).

סלניום הוא יסוד קורט חיוני. מומלץ כנוגד חימצון, פועל בשיתוף עם ויטמין E. רמת הסלניום יורדת אצל חולי סכרת המשתמשים בתרופות. חוסר בו מחמיר את פגיעת הסטרס החימצוני בשריר הלב.

המינון הרגיל: 100 – 200 מק"ג ליום. מינון מרבי: 400 מק"ג ליום

מנגן נחוץ למטבוליזם של הסוכרים, השומנים והחלבונים ולתפקוד הלבלב.

בחוסר ישנה עליה ברמת הגלוקוז בדם. למנגן עוד תפקידים רבים: לתפקוד בלוטת התריס, לתפקוד תקין של מערכת העצבים המרכזית, תפקוד השלד ועוד.

המינון הרגיל: 10 – 5 מ"ג ליום. בארה"ב קיימים מינונים עד 50 מ"ג.

יסודות קורט נמצאים בהרכב הורמונים. לדוגמה: יוד וסלניום, בהורמונים של בלוטת המגן. כמו כן באנזימים או זרזים - (קטליזטורים) רבים. לדוגמה: קובלט וניקל : נחוצים לסינתזה של ההמוגלובין. חשיבות המינרלים אינה פחותה מזו של הויטמינים, אבל אין הם מקבלים את תשומת הלב הראויה, בגלל סיבות הקשורות בהתפתחות היסטורית של מדע התזונה..

חוסר של יסוד אחד או יותר, עלול לפגוע בתהליכים ביוכימיים בגוף ובכך להוות פתח להתהוות מחלות שונות: מחלות ניווניות וסרטן, מחלות כרוניות, סכרת, הפרעות שינה, הפרעות זיכרון ופעילות המוח, מחלות ראומטיות, חולשה, הזדקנות, ניוון שרירים, רגישות לזיהומים, הפרעות נפשיות, עייפות ועוד.

ישנם יסודות שהגוף זקוק להם בכמויות מזעריות. יסודות אלו מכונים בשם יסודות קורט. ידועים היום כ- 20 יסודות. חלקם עדיין לא נחקרו, במיוחד אלה הנמצאים בגופנו בכמויות אפסיות, בגלל הקשיים המרובים בבצוע מחקר מסוג זה. לכמה מיסודות הקורט יש תפקיד מרכזי בטיפול בסכרת כגון: כרום, וונדיום ומנגן. ( "SUGAREX" הוא מכלול יסודות קורט לחולי סכרת).

נושא זה ברפואה הטבעית נקרא: אוליגותרפיה - ריפוי באמצאות יסודות קורט - Trace Elements

התחברו אלינו בפייסבוק