בעולם המערבי הולכת וגדלה ההוצאה הציבורית בצורה תלולה. לדוגמה: בבריטניה גוזל הטיפול בחולי סכרת 13 מיליארד יורו. בגרמניה 6 מיליון סכרתיים, שעלותם כ 20 מיליארד יורו. בארה"ב כ 20 מליון סכרתיים, וההוצאות לבריאות הן אסטרונומיות. הסכרת, מהווה את אחת המחלות היותר קטלניות והיותר יקרות בארה"ב, ולכן יש להתערב בשלבים המוקדמים, כאשר מופיעה תנגודת לאינסולין. תהליך זה מקביל לתהליך ההשמנה!!! 

כבר עכשיו הטיפול הרפואי אינו מספיק ואינו עונה לדרישות. קריסת מערכות הבריאות בכל העולם המערבי כולל ישראל נראה באופק. לפיכך יוצאות הממשלות בתוכניות לחינוך הציבור לתזונה נכונה למניעת סכרת.

אצלנו בארץ כ 500 אלף חולי סכרת ועוד 500 אלף עם סכרת גבולית. תהליך הקריסה של מערכת הבריאות כבר החל מזמן. אין תקציבים לתרופות חדשות לסל הבריאות, או למכשור חדיש. בתי החולים אינם מסוגלים להכיל את כל החולים. העומס על הצוות הרפואי הולך וגדל. אבל בזכות החלק בציבור השומר על הבריאות, וחלק גדול מהציבור שנמנע מהרפואה הציבורית ופונה לרפואה הפרטית, נמנעת הקריסה המוחלטת. מה שכתבתי לפני כעשור מבשיל היום. אנו עדים לכך כי הרפואה הציבורית נמצאת בתהליך קריסה.

לצערנו הממסד הרפואי מתייחס לחינוך לבריאות, או לתוספי תזונה, כאל נטל כספי על המערכת, במקום לראות את החיסכון לטווח ארוך.
 

התחברו אלינו בפייסבוק