מחלת הסכרת קשורה, אולי יותר מכל מחלה אחרת, לתזונה ולאורח החיים המערבי. כאשר הגורם העיקרי למחלה זו הינו השמנה ותזונה לקויה.

מסתבר כי למעלה מ - 90% מהלוקים בסכרת סובלים גם מעודף משקל. אפילו אצל אנשים בריאים, עלייה משמעותית במשקל תביא לתופעה דמוית סכרת – הפרעות בחילוף החומרים של הסוכרים, חוסר סבילות לאינסולין ועלייה ברמת שומני הדם. אנשים האוכלים יתר על המידה מועדים יותר לסכרת מאלה שאינם עושים זאת, כאשר רמת המזון הנכנסת עולה על הצורך המטבולי, עולה האפשרות של הסכרת, כיוון שהסכרת נובעת מחוסר אפשרות של הגוף לנצל סוכר.

קיימת סברה מקובלת, כי אנשים בריאים האוכלים יותר מדי דברי מתיקה, נוטים ללקות בסכרת. אך מתברר כי יש חשיבות גם למרכיב הגנטי בהתפתחות המחלה- רקע אתני ורקע משפחתי מצומצם יותר. בכמה ארצות שקיימת בהן צריכת הסוכר הגבוהה ביותר, ישנו שיעור סכרת נמוך. לעומת זאת, להודים בנטאל העובדים במטעי סוכר והמקבלים 30 אחוז מתזונתם בצריכת קני סוכר ישנו שיעור גבוה מאוד של סכרת. חוקרים מסוימים מוכיחים שקיים יחס בין כמות השומן בתזונה לבין הנטייה לסכרת, אבל הגורם התזונתי העיקרי אינו דווקא מה הנך אוכל, אלא כמה אתה אוכל.

כאשר אנו אוכלים יותר משאנו צריכים באורח נורמאלי, חייב הלבלב לייצר אינסולין נוסף כדי לטפל בפחמימות המיותרות. הגוף מסוגל לטפל בדרישה הנוספת הזאת לאינסולין, אבל האכילה היתרה נמשכת, והצורך לאינסולין נוסף גדל, עד לשלב שהייצור מתחיל לפגר אחרי הדרישה. כאשר זה קורה, נגרם מחסור באינסולין, או במילים אחרות התפתחה מחלת סכרת, מאחר שמחסור האינסולין במקרה הזה נובע, רק בגלל האכילה הבלתי נורמאלית.

לכן: צמצום המשקל ואכילת המזון, עשויים להחזיר את האיזון המטבולי, ובדרך-כלל די בכך כדי להשתלט על הסכרת.

זכור: התנגודת לאינסולין נובעת מהסתגלות התאים לצריכה מופרזת של פחמימות - תזונה בעידן השפע, שהצד הנוסף שלה הוא השמנה.

התחברו אלינו בפייסבוק